Sök

OGU - STYRELSE

Varmt välkomna att kontakta oss via mail nedan med frågor eller synpunkter som rör ST-utbildningen inom obstetrik/gynekologi. 
Frågor avseende sjukvård, patientärenden etc. hänvisas till ordinarie vårdgivare. 
Tack för visad förståelse!


Ordförande:

Kristin André

Helsingborg

Vice ordförande:

Nathalie Vilhelmsson

Linköping

nkvilhelmsson@gmail.com

 

Kassör:

Moa Silvemark Junemar
Lasarettet i Ystad

moa.silvemarkjunemar@gmail.com

Sekreterare:

Eva Carlsson Humla
Göteborg

eva.carlsson.humla@vgregion.se

 

Webbansvarig:

Iris Hellsing
Södertälje sjukhus

iris.hellsing@regionstockholm.se

 

Utbildnings- och forskningsansvarig:

 

Irma Mehmedagic
Örebro

irma.mehmedagic@gmail.com

 

Utbildnings- och forskningsansvarig:

Vilhelmina Ullemar
Karolinska Universitetssjukhuset

vilhelmina.ullemar@gmail.com

 

Internationell representant:

 

Barry Macdonald
Örnsköldsvik

Barrymac9@gmail.com

 

Internationell representant:

Rasha Polcer
Karolinska Universitetssjukhuset

rasha.polcer@sll.se

 

Övrig ledamot:

Louise Brynte
Linköping

louise.brynte@regionostergotland.se