Sök

OGU - STYRELSE


Ordförande:

Elin Svensk
Sundsvall

elin.svensk@rvn.se

 

Vice ordförande:

Matilda Wådell
Hudiksvall

matilda@wadell.se

 

Kassör:

Joanna Romell
Södersjukhuset i Stockholm

joannaromell@gmail.com

 

Sekreterare:

Therese Friis
Akademiska sjukhuset i Uppsala

therese.friis@akademiska.se

 

Webbansvarig:

Camilla Rosberg Greko
Lasarettet i Ystad

camilla.greko@gmail.com

 

Utbildnings- och forskningsansvarig:

Caroline Lyssarides
Höglandssjukhuset i Eksjö

caroline.lyssarides@rjl.se

 

Utbildnings- och forskningsansvarig:

Marie-Therese Vinnars
Örnsköldsvik

mt.vinnars@gmail.com

 

Internationell representant:

Mehreen Zaigham
SUS Malmö

mehreen.zaigham@med.lu.se

 

Internationell representant:

Hanna Reimersson
Höglandssjukhuset i Eksjö

hanna.reimersson@rjl.se

 

Övrig ledamot:

Inga Rós Valgeirsdóttir
Univesitetssjukhuset i Örebro

inga-ros.valgeirsdottir@regionorebrolan.se