Sök

OGU - STYRELSE

Varmt välkomna att kontakta oss via mail nedan med frågor eller synpunkter som rör ST-utbildningen inom obstetrik/gynekologi. 
Frågor avseende sjukvård, patientärenden etc. hänvisas till ordinarie vårdgivare. 
Tack för visad förståelse!


Ordförande:

Matilda Wådell 
Hudiksvall

matilda.wadell@regiongavleborg.se

 

Vice ordförande:

Kristin André
Helsingborg

 

Kassör:

Julia Wängberg Nordborg
Göteborg

 

Sekreterare:

Eva Carlsson Humla
Göteborg

eva.carlsson.humla@vgregion.se

 

Webbansvarig:

Camilla Rosberg Greko
Lasarettet i Ystad

camilla.greko@gmail.com

 

Utbildnings- och forskningsansvarig:

Caroline Lyssarides
Höglandssjukhuset i Eksjö

caroline.lyssarides@rjl.se

 

Utbildnings- och forskningsansvarig:

Anne Örtqvist
Visby

anne.ortqvist@ki.se

 

Internationell representant:

 

Mehreen Zaigham
SUS Malmö

mehreen.zaigham@med.lu.se

 

Internationell representant:

Hanna Reimerson
Höglandssjukhuset i Eksjö

hanna.reimerson@rjl.se

 

Övrig ledamot:

Louise Brynte
Linköping

louise.brynte@regionostergotland.se